top of page
תכנית המעטפת
מרגישים אבודים ומבולבלים מול בית הספר, היועצת, הצבא והרשויות? חשים חסרי אונים ונטולי סמכות מול המתבגר שלכם?השקעתם כבר "לא מעט" כסף, זמן ואנרגיה בשיעורים פרטיים, טיפולים שונים, אבחונים ודבר לא עזר?
נדמה כי החיים בבית יצאו משליטה וגם שאר בני המשפחה נכנסו לסחרור?
מתקשים לישון בלילה מרוב דאגה?
אתם מרגישים אבודים מול המערכת וסבך הביורוקרטיה?
אנחנו כאן במרכז לימן לעטוף, להתוות את הדרך וביחד לצלוח את הסערה.

אתם לא לבד.

אנחנו במרכז לימן יודעים, שלכם ההורים חסר לא רק זמן, אלא גם ידע.

אומרים ש״צריך כפר שלם כדי לגדל ילד״, אבל צריך לגייס אותו (את הכפר) למטרה.

אנחנו מאמינים בתהליך קצר וממוקד. מניסיוננו, תכנית המעטפת נמשכת בממוצע כשלושה חודשים.

לא עוד תהליכים ארוכים, מייגעים, סוחטי אנרגיה ותקציב משפחתי, שבסופם אולי יש למתבגר קשר מעולה עם המטפל... אבל המצב נותר, לא פעם, ללא שינוי משמעותי. הילד שלכם עדיין במצוקה ואתם עדיין אבודים ומתוסכלים.

תוכנית המעטפת היא תהליך ליווי ייחודי ופורץ דרך בהובלת מנהל המעטפת (case manager). ביחד נגדיר מטרות לתהליך ונבנה תכנית פעולה ייחודית מותאמת לילד שלכם ולמשפחה כולה.

בשיתוף פעולה עם המורה, היועצת, המורים הפרטיים, המטפלים הרגשיים, המוסדות והרשויות, שירות המבחן, עורכי הדין, צה"ל וכל גורם רלוונטי אחר נפעל יחד לצלוח את הסערה ולהגיע אל חוף מבטחים.

 

תוכנית המעטפת מופעלת ע"י מנהל המעטפת המתפקד כמו מנצח על תזמורת מרובת כלים במטרה ליצור הרמוניה שלמה. 

אנו עובדים בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע* נוספים שאנו מגייסים למעטפת: מורים פרטיים, פסיכיאטריים, אנשי טיפול, עורכי דין ועוד.

*אנשי מקצוע - אם אתם מעוניינים להמשיך לעבוד עם אנשי מקצוע המלווים אתכם (מורים פרטיים, פסיכולוגים) - מצוין! תכנית המעטפת תשלב, תתאם ותסנכרן בין כולם. במידת הצורך נתאים את אנשי המקצוע מתוך מגוון אנשי מקצוע הפרוסים בכל רחבי הארץ ונבחרים בהתאם לצורך.

תכל׳ס - איך זה עובד?
שלב ראשון: אבחון ובניית תכנית
איסוף מידע
הצגת התכנית

פגישה אתכם, ההורים, במהלכה נסקור את הגורמים המשמעותיים בחיי המתבגר והמשפחה. נבין את הקשיים, הצרכים והכוחות. נגדיר את המטרות החשובות לכם. ביחד נבדוק מה עזר עד כה ומה פחות, נמפה את השותפים למעטפת ונחליט מי נכון שיהיה חלק מהתהליך.  

אורך הפגישה כשעתיים.

במידת הצורך ובכפוף לשיתוף הפעולה  תיערך בנוסף פגישה עם המתבגר.

1. פגישת היכרות ומיפוי

לאחר המיפוי הראשוני ובאישורכם, אנו יוצרים קשר עם כל הגורמים המשמעותיים* בחיי המתבגר והמשפחה, על מנת לקבל תמונה רחבה ככל הניתן.

נעבור על המסמכים שהבאתם אתכם לפגישה הראשונה: סיכומי טיפולים קודמים, אבחונים, תעודות בית ספר, פלט משוב וכל מידע רלוונטי אחר ונבנה תכנית פעולה להשגת היעדים שהוגדרו.

*צוות בית ספר, מדריך, מטפל רגשי ,קרובי משפחה, מטפלים, שרות מבחן וכיו"ב.

2. איסוף מידע ובניית
    תכנית פעולה

בפגישה זו, נציג לכם, ההורים, את תכנית הפעולה- "תכנית המעטפת". התכנית תכלול את הפעולות, אנשי המקצוע* שיש לערב וצעדים שיש לנקוט על מנת להגיע למטרות שהגדרנו. אורך הפגישה כשעה.

*אנשי מקצוע - אם אתם מעוניינים להמשיך לעבוד עם אנשי מקצוע המלווים אתכם (מורים פרטיים, פסיכולוגים) - מצוין! תכנית המעטפת תשלב, תתאם ותסנכרן בין כולם. במידת הצורך נתאים את אנשי המקצוע מתוך מגוון אנשי מקצוע הפרוסים בכל רחבי הארץ ונבחרים בהתאם לצורך.

3. הצגת תכנית
    המעטפת
 
מיפוי

כמה זמן זה לוקח?

מהפגישה הראשונה ועד להצגת תכנית המעטפת- כשבוע וחצי.

כמה זה עולה?

2800 ₪

בשלב זה תוכלו להחליט האם להמשיך במימוש תכנית המעטפת בליווי מקצועי צמוד שלנו, או בכוחות עצמכם. 

החלטתם להמשיך איתנו? מעולה. בואו נצא לדרך. 

ישום המעטפת
שלב שני: יישום תכנית המעטפת

על פי תכנית המעטפת שבנינו במיוחד עבורכם, נלווה אתכם לאורך כל הדרך במימושה. תכל'ס, מה הליווי הזה כולל?

מנהל המעטפת (case manager) יוביל את התהליך, ינצח על התזמורת הכוללת את כל הגורמים המעורבים בתכנית, יסנכרן בינהם ויעמוד בקשר רציף איתם (בית הספר, המטפלים הרגשיים, המורים הפרטיים, שירות המבחן, צה"ל וכיו"ב). מנהל המעטפת יהיה נוכח איתכם בפגישות בבית הספר, בדיונים, וועדות בעירייה ועוד. ולא פחות חשוב... יהיה זמין עבורכם לאורך השבוע.

• ניהול המעטפת

אנחנו במרכז לימן מאמינים שהמפתח לשינוי נמצא אצלכם, ההורים, ולכן העבודה עם ההורים היא הליבה של תכנית המעטפת.
מקובל לחשוב שאם יש קושי ומשבר סביב מתבגרים צריך לשלוח אותם לטיפול ובזה תיפתר הבעיה. מה קורה כשהמתבגר אינו מכיר בבעיה ומסרב ללכת לטיפול? נגיד שעברנו את המכשול והצלחנו לשכנעו ללכת לטיפול: הטיפול במתבגר מתקיים שעה בשבוע ולאחריו הוא חוזר למשפחתו ולסביבתו אשר אינם מצוידים, בהכרח, בכלים ובידע מתאימים על מנת לקדם ולשמר את השינוי המיוחל.

אתם, ההורים, הם אלה שנוכחים בחייו באופן מתמשך ואתם אלה שיכולים להוביל לשינוי של ממש. בעזרת התמיכה והליווי שלנו אנו יוצרים סביבה תרפויטית, מיטיבה ומחזיקה סביב המתבגר, לאורך השבוע כולו.

במהלך המפגשים תרכשו ידע, כלים מעשיים אשר יחזירו אליכם את מוקד סמכות בבית. כך תוכלו לפעול ולהשפיע בצורה מיטבית בבית לאורך זמן.

שיתוף הפעולה ביננו יוביל להעצמת האפקטיביות של תכנית המעטפת כולה ויביא לשינויים מהירים ומשמעותיים יותר בקרב כל בני המשפחה.

במסגרת הייעוץ והליווי להורים, אנו מקפידים להסתכל על המשפחה והסביבה כמכלול, לבחון את התמודדות שאר ילדי המשפחה ולהתאים את דרכי הטיפול הנכונות ביותר עבור כולם, זאת כדי לסייע לכם לצלוח את הסערה אל עבר חוף מבטחים.
הפגישות יתקיימו אחת לשבוע, ובהמשך אחת לשבועיים. בין המפגשים יקיים אתכם המטפל קשר רציף להכוונה, דיוק וייעוץ בפתרון משברים או סיטואציות בעייתיות בזמן התרחשותן.

• פגישות ייעוץ
  וליווי הורים 

כחלק מהליווי בתכנית המעטפת, מנהל המעטפת ילווה אתכם וישתתף במידת הצורך בוועדות, ברשות המקומית, בפגישות עם אנשי מקצוע כמו יועצת בית הספר, מטפלים ועוד.

• פגישות עם גורמים
  חיצוניים

אנחנו מאמינים בתהליך קצר, ממוקד ואינטנסיבי. אנחנו יודעים שהחיים עם מתבגרים רווים בשינויים, הפתעות וצורך במענה מהיר בשטח. לכן, חלק בלתי נפרד מהתכנית שלנו זה מה שקורה בין הפגישות, באמצעות קשר רציף וזמינות מלאה. התקשורת נעשית באמצעות קבוצת וואטסאפ שנפתחת לטובת התייעצויות ועדכונים על בסיס יומיומי. יחד נעקוב אחרי ההתקדמות, נבצע התאמות עפ"י הצורך ונוודא כי כולם פועלים לשם הגשמת אותם היעדים. 

• זמינות –קשר 
  רציף מסביב לשעון 

בנוסף, אחת לשבועיים תקבלו דו"ח כתוב ומפורט על התקדמות התהליך ביחס למטרות שהגדרנו והשינויים הנדרשים לשיפור.

• דו"חות עדכון
  קבועים

כמה זמן זה לוקח?

כשלושה חודשים
 

כמה זה עולה?

המחיר יקבע על פי התכנית הייחודית שתיבנה לכם בשלב האבחון ובניית התכנית

לקביעת פגישה

״איזה שינוי!!! מי היה מאמין שבזמן  כזה קצר נראה שינויים רבים כל כך. תודה על הליווי הצמוד והחיבוק הגדול לאורך כל הדרך...״

ת' אמא של בן 15

הורים מספרים

״בלעדיכם לא היינו מסוגלים לחצות את ים האירועים  הקשים איתם התמודדנו. הייתם סירת הצלה בשבילנו...״

י' אבא למתבגר בן 13

״בזכות פגישות הייעוץ והליווי, והזמינות הגבוהה ברגעי המשבר הצלחנו להחזיר השפיות והחיוך הביתה...״

ט', אמא למתבגרת בת 17 שטופלה במסגרת המעטפת

bottom of page